Telefon +48 (52) 327 63 50

ul.20 Stycznia 1920r, nr 17/3; Bydgoszcz

Protetyka

Rekonstrukcje zwarcia, licówki, korony

Prywatna Praktyka Stomatologiczna AVEODENT Mirosław Majewski istniejąca od 1990 r, zajmuje się nowoczesną protetyką stomatologiczną. Po połączeniu zdobytej wiedzy i najnowocześniejszych technologii, poszerzyłem swoją ofertę o przewidywalne rekonstrukcje całego uzębienia dzięki zebraniu wiedzy naukowej profesora Gerbera, ogromnego doświadczenia najnowocześniejszego laboratorium protetycznego i szkoleniom w USA.

Rekonstrukcje zębów startych, z płaskimi wypełnieniami, odbudowy na implantach wykonane w oparciu o diagnostykę Gerbera są przewidywalne i pozwalają na prawidłowe kontakty zwarciowe, prawidłową relację w stawach skroniowo żuchwowych i co najważniejsze dla pacjenta, osiągamy maksymalny z możliwych efekt kosmetyczny.

Ryzyko uszkodzenia korony, licówki zawsze istnieje ale teraz zostało zmniejszone do minimum.

Wykonuję odbudowy startych zębów, podniesienie zwarcia zabezpieczając zęby i stawy przed degradacją.

Diagnostyka jest bezbolesna, nie naraża pacjenta na promieniowanie rtg, nie narusza tkanek, jest nieinwazyjna.

Przed zabiegami typu lifting twarzy, które czasami okazują się nie w pełni skuteczne, należy udać się do dentysty w celu oceny zwarcia obu szczęk. Bardzo często okazuje się, że po wykonaniu rekonstrukcji zębów odzyskują pacjenci prawidłowe proporcje twarzy, kącik ust jest na właściwym miejscu, wargi odzyskują ładny kształt, wygładzają się zmarszczki. Nie trzeba przygotowywać stawów przez kilka miesięcy do tych zabiegów. Dzięki sprawdzonej metodzie można je wykonać najczęściej od razu.

Nieprawidłowe relacje zębów dolnych i górnych mają wpływ również na napięcie mięśni biorących udział w utrzymaniu żuchwy i gryzieniu co może objawiać się bólami głowy mylnie interpretowanymi jako migrenowe (aż 70% przypadków). Jeżeli przyczyną są relacje pomiędzy zębami górnymi i dolnymi efekt leczniczy w postaci ustąpienia dolegliwości przychodzi bardzo szybko.

Dzięki stosowanej metodzie możemy:

  • odbudować zęby przywracając estetykę w postaci licówek i koron
  • podnieść zwarcie zmniejszając ryzyko uszkodzeń pracy
  • przywrócić prawidłowe gryzienie
  • zmniejszyć lub zlikwidować bóle głowy
  • zdiagnozować i prowadzić leczenie ortodontyczne
  • zdiagnozować dlaczego odsłaniają się szyjki zębowe
  • wspomóc działania chirurgów plastycznych
  • wykonać specjalistyczne szyny / nakładki/ zabezpieczające osoby zgrzytające przed całkowitym
  • starciem zębów
  • przywrócić lub poprawić relacje w stawach skroniowo-żuchwowych

Licówki porcelanowe, różne rodzaje:

Różnią się kosmetyką i grubością minimalną od 0,3-0,5 mm.

Tzw bez szlifowania:

Przy sprzyjających warunkach i korzystnej budowie anatomicznej nie musimy wykonywać korekty zęba w celu wykonania licówki. Najczęściej jednak chociaż minimalne opracowanie powierzchni szkliwa jest konieczne. Lekarz musi brać pod uwagę najwyższą możliwą do osiągnięcia kosmetykę, wytrzymałość pracy, możliwość swobodnego utrzymania higieny przez pacjenta.

One Hour są wykonane z porcelany, w różnych rozmiarach i kolorach. Ze względu na standardowe kształty nie zapewniają one maksymalnej kosmetyki w przestrzeni międzyzębowej oraz wymagają często dopasowania do powierzchni zęba.

Licówki kompozytowe

Mogą być wykonane z różnych kompozytów protetycznych ale tylko nieliczne zapewniają wytrzymałość i stabilność efektu kosmetycznego.

Korony porcelanowe

Pełnoceramiczne – zapewniają najwyższą kosmetykę. Efekt zależy od podłoża czyli w jakim stanie jest ząb oraz od użytego typu porcelany.

Na metalu – stop specjalnego metalu stanowi podłoże dla porcelany. Kosmetyka zależy od grubości  korony możliwej do zastosowania w danym przypadku i rodzaju użytej porcelany.

Na implantach – nośnikiem korony jest implant zintegrowany z kością.

Mosty porcelanowe

Filarami dla mostu są zęby własne lub implanty. Rodzaj materiału  jest uzależniony od stanu filarów,warunków zgryzowych i odległości między filarami

Mosty kompozytowe

Filarami dla mostu są zęby własne lub implanty. W przeciwieństwie do porcelany nie mogą być to rozległe prace ze względu na mniejsza wytrzymałość konstrukcji.

Wkłady koronowo-korzeniowe

W przypadku bardzo zniszczonej korony, po uprzednio wykonanym leczeniu kanałowym zęba, montuje się na stałe do korzenia zęba konstrukcję, której kształt ponad korzeniem zapewnia stabilne umocowanie korony protetycznej. Wkłady wykonuje się z stopów metali wykonanych indywidualnie w laboratorium protetycznym lub z włókien szklanych.

Inley / onley

Różnica między nimi polega na rozległości odtwarzanej części korony.