Telefon +48 (52) 327 63 50

ul.20 Stycznia 1920r, nr 17/3; Bydgoszcz

Endodoncja

Mikroskop

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe polega na całkowitym usunięciu miazgi z komory i systemu kanałowego zęba. Po mechanicznym i chemicznym opracowaniu kanałów są one szczelnie wypełniane materiałami do tego dedykowanymi.

Jest to wysoko specjalistyczne leczenie wymagające dużego doświadczenia i nowoczesnego sprzętu, instrumentów i materiałów.

Mikroskop jest podstawowym urządzeniem w endodoncji I pozostałych dziedzinach stomatologii.

W skład endodoncji wchodzą również powtórne leczenia kanałowe zębów w wyniku wznowienia zmian zapalnych lub niedoleczenia oraz usuwanie złamanych narzędzi z kanałów i zamykanie powstałych w trakcie leczenia perforacji.

Aby oszacować koszt takiego leczenia, potrzebna jest wizyta konsultacyjna na której na podstawie rtg i oględzin stanu zęba przedstawiany jest kosztorys. Wpływ na cenę ma czas, który musimy poświęcić na ratowanie zęba, kondycja korony, czy są wszystkie ściany ponad poziomem dziąsła, jeżeli są zniszczone podziąsłowo to należy je odbudować, czy były już próby leczenia tego zęba i o ile wzrosła skala trudności, jeżeli są narzędzia pozostawione to jaka jest ich lokalizacja, jeżeli jest materiał do usunięcia z kanału to jakiego jest typu. Czynników jest zbyt wiele aby ująć to w sztywne ramy cennika.

Może się okazać, że ząb jest zbyt zniszczony lub zmiany są zbyt zaawansowane i nie rokują pozytywnie a nawet uniemożliwiają leczenie, wówczas ząb zostaje zakwalifikowany do usunięcia.

Na wizytę konsultacyjną należy przynieść zdjęcia rtg w celu porównania z stanem aktualnym. Na miejscu posiadamy Tomograf wykonujący nowoczesne cyfrowe badanie rentgenowskie w wersji 3 D.